WE ARE ODLO – SPECJALIŚCI OD FUNKCJONALNEJ ODZIEŻY

 Urodziliśmy się w Norwegii ponad 70 lat temu z potrzeby tworzenia wysokiej jakości odzieży sportowej, która nieustannie musi sprostać ciężkim warunkom. Innowacje są w naszym DNA! 

Jesteśmy wynalazcami funkcjonalnej bielizny sportowej i wciąż się rozwijamy tworząc wyjątkowe produkty dla osób aktywnie spędzających czas przez cały rok. Staramy się być o krok do przodu, łącząc nasze norweskie dziedzictwo i szwajcarską precyzyjną inżynierię w nowoczesny, funkcjonalny i wygodny strój sportowy.

O MARCE

"Bądź zawsze o krok do przodu" - takie było motto założyciela Odd Roar Lofterød Seniora, gdy w 1946 roku rozpoczął historię sukcesu ODLO w Norwegii.

To marka dedykowana zapalonym biegaczom, miłośnikom jazdy na rowerze, wędrowcom kochającym przyrodę oraz fanom sportów zimowych kochających śnieg, ćwiczenia i sport na świeżym powietrzu, które pomagają oczyścić umysł.

Odzież powinna zapewniać im maksymalny komfort: nie może być ograniczająca i powinna zapewniać równomierną temperaturę ciała. Pot powinien być skutecznie transportowany z dala od skóry i wchłaniany, a stała wymiana powietrza podczas sportu i ćwiczeń powinna być wspierana.

Podczas swoich sportowych przygód na świeżym powietrzu warto postawić na wielowarstwową odzież. Firma ODLO zdefiniowała na nowo zasadę trzech warstw dla wszystkich entuzjastów sportu i miłośników przyrody. Aby wytrzymać zmiany pogody i temperatury, różne funkcjonalne warstwy odzieży są łączone w celu poprawy równowagi między ciepłem a oddychalnością, zapewniając jednocześnie pełną swobodę ruchu w każdym sezonie. Innowacyjne technologie ODLO regulują temperaturę ciała i wspierają zarządzanie wilgocią podczas sportów outdoorowych. Niezależnie od tego, czy wspinasz się na ośnieżone szczyty, czy też uprawiasz relaksujący jogging, ODLO zapewni Ci świeżość.

ODLO wytwarza 63% swoich produktów w Europie i na Bliskim Wschodzie, z czego 50% głównie we własnych fabrykach. ODLO posiada najnowocześniejsze zakłady produkcyjne w Portugalii i Rumunii. 37% produktów jest produkowanych w Azji.

To firma dbającą o jakość, która poważnie traktuje swoje obowiązki społeczne i środowiskowe. Europejska produkcja opiera się na zużyciu zasobów naturalnych, a transport towarów organizowany jest drogą morską, drogową lub kolejową.

Aktualnie firma łączy około 740 pasjonatów sportu, z czego blisko 100 pracuje w siedzibie głównej w Hünenberg w Szwajcarii. Produkty ODLO dostępne są w blisko 8000 punktach sprzedaży w ponad 40 krajach na całym świecie.

KOLEKCJE PRODUKTÓW

Jako całoroczna marka dedykowana do sportów wyczynowych, ODLO oferuje sezonowe kolekcje bielizny / bielizny termicznej, drugich i trzech warstw oraz akcesoriów dedykowanych do biegania, jazdy na rowerze, nartach, aktywności na świeżym powietrzu, fitnessu, czy nordic walking.

TWORZENIE PRODUKTU

Zespoły tworzące produkty ODLO, z siedzibą w centrali w Szwajcarii, nieustannie dążą do bycia o krok do przodu, projektując innowacyjną i wiodącą w branży odzież, która wyznacza bezkompromisowo wysokie standardy wydajności, komfortu i jakości. Aby to osiągnąć, ODLO współpracuje z różnymi partnerami w celu opracowywania wiodących w branży innowacji, od światowej klasy sportowców po najlepsze instytuty badawcze, takie jak EMPA, oraz wiodących na świecie producentów tkanin i odzieży.

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

Jako świadoma jakości szwajcarska firma, która poważnie traktuje swoją odpowiedzialność wobec społeczeństwa i środowiska, zrównoważony rozwój zawsze był w centrum kultury firmy. ODLO jest dumnym członkiem szanowanych sieci, takich jak Fair Wear Foundation (FWF) i Sustainable Apparel Coalition (SAC). ODLO stawia na długoterminową współpracę ze swoimi producentami, dlatego wszyscy podpisali Kodeks Postępowania ODLO (zawiera wytyczne i normy etyczne, których należy przestrzegać działając w imieniu ODLO Sports Group). Bielizna sportowa, bielizna termoaktywna i warstwa pośrednia ODLO posiadają certyfikat „STANDARD 100 by OEKO-TEX®”.

ODLO publikuje roczny raport na temat zrównoważonego rozwoju.

AMBASADORZY

Swiss-Ski (Nordic), Fédération Française de Ski (Nordic), Norweski Związek Biathlonu, Scott-Sram MTB Racing Team, Oxsitis ODLO Trail Running Team oraz liczni lokalni ambasadorowie.