Odpowiedzialność

Od kilkunastu lat coraz większą uwagę przywiązuje się do świadomego i odpowiedzialnego prowadzenia działalności biznesowej. Tendencja ta szczególnie wyraźnie przejawia się w idei tzw. ekorozwoju, czyli – inaczej mówiąc – zrównoważonego rozwoju przy zachowaniu odpowiednich i świadomych relacji pomiędzy wzrostem ekonomicznym, sferą socjalną, oraz troską o środowisko.

ODLO jako twórca i europejski lider w dziedzinie produkcji funkcjonalnej odzieży sportowej nie mogło pozostać obojętnym wobec tych zmian. ODLO opracowało kilkuletnią wizję rozwoju firmy z uwzględnieniem szerokich działań w dziedzinie Społecznej Odpowiedzialności Biznesu [Corporate Social Responsibility – CSR].

ODLO to szwajcarska firma z długą tradycją i wysokimi standardami zarządzania. Kwestią CSR zajmuje się specjalnie stworzony zespół pracowników różnych działów, który podlega bezpośrednio radzie nadzorczej firmy.

Wizja CSR opiera się na trzech podstawowych filarach: odpowiedzialność, aktywność i przejrzystość.

ODLO posiada dwie nowoczesne fabryki w Portugalii i Rumunii. Dzięki temu niemal 70% całej produkcji pochodzi z Europy.

Ponadto ODLO współpracuje z 20 producentami, głównie na Dalekim Wschodzie. Kooperacja ta opiera się na wieloletnich kontraktach, a same fabryki podlegają ścisłej kontroli i zobowiązane są do przestrzegania Kodeksu Dobrych Praktyk ODLO [ODLO Code of Conduct].

Od 2008 roku ODLO jest członkiem Fair Wear Foundation [FWF], niezależnej organizacji czuwającej nad poprawą warunków pracy w przemyśle tekstylnym. Od 2009 roku wszystkie pracujące dla ODLO fabryki poddawane są regularnej kontrolize strony FWF.

ODLO produkuje swoją odzież z bezpiecznych materiałów. Dostawcy dzianin, tkanin i laminatów spełniają standardy bluesign i/lub posiadają certyfikat ÖKO Tex 100.

Produkty ODLO mają długą żywotność. Podstawowym włóknem wykorzystywanym przez ODLO jest poliester, który oprócz znakomitej funkcjonalności, posiada lepszy od wełny i bawełny bilans ekologiczny produkcji – mniejsza emisja dwutlenku węgla i mniejsze zużycie wody.

bielizna odlo