CERAMICOOL

Najnowsza innowacją marki Odlo jest materiał CeramiCool i wykonane z niego serie męskiej i damskiej bielizny i odzieży pierwszej warstwy przeznaczone dla intensywnych sportów wytrzymałościowych i treningu funkcjonalnego.

Czym jest CeramiCool i dlaczego jest to aż tak wyjątkowy materiał, a produkty z niego wykonane tak
ważne dla sportowców? Otóż wszyscy wiemy jak ważna jest prawidłowa temperatura tak naszych mięśni, jak i całego organizmu dla efektywności treningu czy wyniku sportowego. Rola rozgrzewki jest nieprzeceniona.

Jednak intensywny wysiłek podnosi temperaturę organizmu powyżej optimum, co powoduje pogorszenie rezultatów i zwiększa subiektywne doznanie zmęczenia. W efekcie prowadzi do przerwania treningu.
Dlatego kluczowe jest utrzymanie temperatury ciała podczas wysiłku na optymalnym poziomie i dlatego korzystamy z bielizny termoaktywnej, która pomaga nam odprowadzić pot który, odparowując obniża temperaturę. Dzięki materiałowi CeramiCool, Odlo idzie o krok dalej.

CeramiCool wykorzystuje ekscytująca nową technologię do aktywnego chłodzenia skóry. Transfer ciepła dokonuje się zawsze z obszarów o wyżej temperaturze do tych, o niższej. Wraz ze wzrostem intensywności rozpraszania ciepła np. przez przewodnictwo cieplne obniża się temperatura źródła ciepła. Taki proces nazywamy chłodzeniem. Im wyższa jest różnica temperatur tym szybszy transfer i szybsze chłodzenie.

W oparciu o tę zasadę działa właśnie CeramiCool. Zintegrowane we włóknach mikrocząstki ceramiczne doskonale przewodzą ciepło i oddają je otoczeniu; wzrastająca podczas wysiłku temperatura naszego ciała ogrzewa włókna CeramiCool, które natychmiast rozpraszają ciepło. Proces prowadzi do obniżenia temperatury skóry nawet o jeden stopień Celsjusza! Wynik ten został potwierdzony w badaniach przeprowadzonych przez szwajcarski instytut technologiczny EMPA.

Nowe włókna mają także specjalny profil, który przyczynia się do zwiększenia tempa rozpraszania ciepła oraz dodatkowo ułatwia konwekcyjne straty ciepła poprzez większa przewiewność splotu tkaniny. Oba mechanizmy działają synergicznie. Zaczynają działać natychmiast po włożeniu odzieży.

Mikrocząsteczki ceramiczne znajdują się wewnątrz włókna i w żaden sposób nie ograniczą komfortu użytkowania. Materiał jest delikatny dla skóry i dodatkowo chroni ją przed promieniami UV (filtr 30+). Materiał CeramiCool jest także wykończony antybakteryjnie. W efekcie jest to doskonały materiał do produkcji odzieży do aktywności indoorowych, fitness, cross-fit, a także wszelkich form aktywności outdoorowej. Szczególnie tych uprawianych w wysokiej temperaturze zewnętrznej albo o wysokiej intensywności.

Odzież występuje w trzech segmentach: CeramiCool, CeramiCool Pro, oraz CeramiCool seamless.
Seria CeramiCool to model o swobodnym kroju, który jednak trzyma się blisko ciała. CeramiCool Pro to mocniej dopasowane konstrukcje zaś CeramiCool Seamless to seria dla potrzeb najbardziej aktywnych. Modele tej serii są doskonale dopasowane. Dla większego komfortu wykonane są w technologii bezszwowej. W zależności od modelu marka stosuje także materiał o różnym splocie lub materiał perforowany – w zależności od obszaru aplikacji i potrzeb intensyfikacji chłodzenia. Występują także elementy elastyczne, które zwiększając dopasowanie do ciała, usprawniają proces wentylacji i chłodzenia.
Odzież CeramicCool to dynamiczne, niesztampowe konstrukcje dostępne w niebanalnych kolorach.
Zaprojektowane dla tych, którzy nie tylko chcą wyróżniać się przez wyniki, ale chcą także, aby ich bezkompromisowe podejście do sportu uwidaczniało się także w designie odzieży, którą noszą.

bielizna odlo